25 вересня 2018 р. у Міністерстві освіти і науки України відбулося засідання Ради ректорів вищих навчальних закладів України, які тимчасово переміщені з зони проведення антитерористичної операції. У засіданні взяла участь ректор Приватного вищого навчального закладу «Донецький університет економіки та права» Берсуцька Світлана Яківна.

На засіданні було розглянуто організаційні питання роботи Ради ректорів, підведено підсумкі вступної кампанії 2018 року та обговорено пропозиції щодо умов прийому до закладів освіти на наступний рік. Члени ради також обговорили нагальні проблеми діяльності переміщених вищих навчальних закладів.

На Раді було представлено результати та висновкі роботи комісії Міністерстві освіти і науки України щодо моніторингу діяльності переміщених вищих навчальних закладів. Згідно з висновками комісії, яка відвідала наш Університет, з урахуванням загальної діяльності, змісту освіти, методичного, кадрового та матеріального забезпечення освітнього процесу, ПВНЗ «Донецький університет економіки та права» відносено до другої групи — “заклади, які стабільно функціонують”.

Одночасно у Міністерстві освіти і науки України відбулося засідання Ради Студентів переміщених ВНЗ, в якій взяв участь Голова студентського самоврядування Донецького університету економіки та права Романченко Ілля.

У сучасному форматі брейншторму молодь обговорила організаційні питання роботи Ради, визначенно подальші завдання діяльності Ради Студентів.

Учасникі зустрічі ознайомилися з проектом «Рада Ректорів переміщених вищих навчальних закладів», «Координаційний центр переміщених вищих навчальних закладів».

Понад те, члени Ради Студентів опанували сучасні та розвиваючи напрями: системи формування ідей-проектів у малих групах, вчилися презентувати такі ідеї та провели тімбілдінг у форматі спіддейтінгу.

Інтерес викликали питання взаємодії переміщених ВНЗ з партнерськими та донорськими організаціями. Про програми для перемищених навчальних закладів розповіли Шон О`Хара — Перший секретар, Аташе з питань культури та освіти Посольства США в Україні, та Саймон Вільямс, директор Британської Ради в Україні.