20 жовтня 2016 року учні Гімназії, студенти Коледжу та викладачі Донецького університету економіки та права відвідали документальну фотовиставку-реквієм «Іловайськ 2014», що відкрилася в Бахмутському краєзнавчому музеї. Зібрані на ній 66 світлин чотирьох фотографів-стрингерів – Олександра Глядєлова, Максима Дондюка, Максима Левіна та Маркіяна Лисейка, які пройшли крізь вогонь разом з українськими бійцями, – це своєрідний літопис Іловайської операції в серпні 2014 року.
«Ми залишилися живими там, де загинули інші. Ми пам’ятаємо, і не можемо дозволити пустити це в непам’ять», – кажуть автори фотографій.
Усіх присутніх вразила емоційна розповідь директора музею Смирнової Олени Анатоліївни про трагічну долю солдат, що опинилися в пеклі Іловайського котлу. Адже це – не міфічні люди, не вигадані персонажі, а реальні особистості. Вони жили своїм життям, мали родини, цінували друзів та любили Батьківщину… На світлинах не побачиш кривавих боїв. На них – хлопці, котрі навіть у найважчі хвилини раділи життю, кохали, сумували за рідною домівкою та батьками, пестили улюблених тварин, грали в шахи, молились та вірили в майбутнє… Проте не судилося. Більшість сфотографованих військових вже ніколи не повернеться додому…
Стомлені, але усміхнені обличчя, іноді ще зовсім дитячі, пронизливі очі воїнів не можуть залишити байдужим жодного з відвідувачів виставки. А також змушують замислитися над тим, що потрібно цінувати мир та кожну мить життя.
Світла пам’ять загиблим бійцям АТО, земний уклін та найщиріша вдячність їхнім рідним та близьким, міцного здоров’я тим, хто вийшов живим із пекла Іловайська.