Спеціальність «Підприємництво та торгівля»
Портрет економіста-професіонала
Обираючи сферу економіки підприємства ви не помилитеся: найпрестижніші і найвисокооплачуваніші професії саме тут. І, попри всі розмови про перенасичення ринку економістами, фахівці цієї сфери як і раніше – на першому місці по затребуваності. Сьогодні вони потрібні найрізноманітнішим організаціям – від великих компаній до невеликих приватних підприємств. Знаючи сильні і слабкі сторони свого підприємства, економіст може запропонувати найефективнішу стратегію розвитку, знайде «проблемні місця» і запропонує оптимальне рішення.
Без економістів ефективне управління було б неможливим, вони виконують усі розрахунки з оптимізації діяльності компанії.
В Уряді, Міністерстві економіки, аналітичних центрах, наукових установах економісти вирішують глобальні задачі з формування економічної політики країни, складають економічні прогнози, оцінюють темпи зростання галузей.
Переваги професії
Безсумнівна перевага освіти за фахом «Економіка підприємства» — це її універсальність. Наші випускники – це системний аналітик, що не тільки допомагає обрати правильне рішення при виникненні проблемної ситуації, але й попередити. Фахівець володіє сучасними засобами аналізу й прогнозування економічних ситуацій, а також управління економічними об`єктами в ринкових умовах, сам здатний організувати й очолити роботи з організації, може з успіхом керувати будь-яким функціональним підрозділом в організації системи управління.
Можливі посади, які може обіймати економіст: економіст; консультант з економічних питань; економіст з обліку та аналізу господарської діяльності, економіст з планування, з фінансової роботи; економіст-аналітик; інформаційний аналітик; керівник, менеджер підприємств; маркетолог; брокер; консультант з ефективності підприємств тощо. Економіст здатен очолювати планово-економічні служби підприємств і організацій; бухгалтерію; відділ праці та заробітної плати; відділ кадрів; відділ маркетингу; відділ зовнішньоекономічних зв`язків.
Бакалавр за умов набуття відповідного досвіду може адаптуватися до таких напрямів суміжної діяльності, як управлінська, маркетингова, обліково-контрольна. Магістри з економіки підприємства – це фахівці вищого рівня, вони можуть займатися наукою та педагогічною діяльністю.
Погляд у майбутнє
У якій би сфері не працював економіст, та здатність, яка вирізняє його з-поміж інших фахівців – це уміння бачити ситуацію в цілому і, враховуючи всі сторони діяльності компанії, знайти спосіб збільшення прибутку.
Вимого роботодавців до претендентів – економістів стають все жорсткішими. Важливість економічної служби на підприємстві зросла, всім потрібні професіонали. Молодому економісту з сумнівним дипломом буде складно знайти роботу, тому перший крок до професії – правильний вибір ВНЗ. Краще вступати до провідних у регіоні навчальних закладів, таких, що не один рік спеціалізуються у сфері економіки.
Знання й звички в сфері володіння професійними інноваціями, іноземною мовою, в області створення й активного використання нашими випускниками сучасних інформаційних систем і технологій підприємств є ключовою перевагою на сьогоднішньому ринку праці, забезпечуючи їх постійну затребуваність роботодавцями й стійкий кар`єрний ріст у професійній діяльності.
Спеціальність «Облік і оподаткування»
Бухгалтерія – це мистецтво. Це професія, що потребує таланту й терпіння. Це особливий дар бачити за цифрами складний світ економіки у її взаємозв`язках і гармонії. Спеціальність «Облік і оподаткування» — це не лише популярна економічна спеціальність, а й майбутній напрям діяльності для тих, хто прагне розкрити таємниці формування економічної інформації, яка використовується для управління підприємством, організаціями, установами.
Жодне підприємство будь-якої форми власності на сьогоднішній день не може обійтися без послуг висококваліфікованого спеціаліста з бухгалтерського обліку. Сучасний ринок праці вимагає підготовлених бухгалтерів, які вміють вести облік як в ручному так і автоматизованому вигляді і можуть постійно розвиватись відповідно до змін в економіці та юридичних актах.
Під час навчання за спеціальністю «Облік і оподаткування» студенти оволодівають навичками дослідження закономірностей розвитку і управління податковими процесами, бюджетними відносинами держави відповідно до законодавчих і нормативних актів України; розумінням сутності податкових ризиків; вмінням здійснювати внутрішній контроль і вести податковий облік; проводити незалежний аудит; розробляти напрями оптимізації і мінімізації податкового потенціалу підприємств усіх форм власності та регіону в цілому, консультування у сфері оподаткування; вивчають та аналізують стандартні та нетипові податкові схеми.
Основні місця роботи, де можна працювати після закінчення навчання:
- Бухгалтерії установ різних форм власності;
- Державні, сумісні, приватні підприємства різних галузей;
- Банківські установи;
- Державне казначейство;
- Страхові компанії;
- Аудиторські компанії;
- Державна фінансова інспекція;
- Державний пенсійний фонд;
- Державне казначейство;
- Консалтингові компанії;
- Економічні підрозділи державних і галузевих виробничих підприємств;
- Наукові і проектні установи.
Спеціальність «Фінанси, банківська справа,страхування та фондовий ринок»
Галузь діяльності фінансиста – планування та управління фінансовими потоками. Головне завдання фінансиста – планувати, куди вкласти гроші; кому, в кого і скільки позичити; які акції придбати і як вигідно продати свої; вміти раціонально розпоряджатися коштами, знаходити шляхи зменшення витрат і збільшення прибутку, ефективно управляти прибутком і рентабельністю, здійснювати фінансовий контроль; обирати ефективні форми розрахунків та умови платежів; орієнтуватися в оподаткуванні, вміти захищати заощадження від інфляції.
Майбутній фінансист повинен мати аналітичний склад розуму, стратегічне мислення, бути відповідальним, уважним. Рішучим, вміти ризикувати.
У сфері фінансів – це фахівець, який здійснює роботу за такими видами економічної діяльності: фінансове посередництво, страхування, керування у банківській сфері, управління та нагляд у сфері оподаткування, організація фінансових служб підприємств та установ різних форм власності і господарювання, управління діяльністю холдингових компаній, трастів, фондів, фінансовий лізинг, управління фінансовими ринками, операції з нерухомим майном, державне управління. Він займається фінансовою діяльністю у сфері ринкових відносин.
У сфері банківської діяльності — здійснює облік та аналіз банківських операцій, проводить розрахунки і складає звітність в комерційних банках, кредитних організаціях та інших кредитно-фінансових установах. У сфері банківської справи володіє практичними навичками щодо здійснення депозитних та інших операцій із залучення грошових коштів; оформлення операцій з надання кредитів, контролю за їх використанням та погашенням; проведення факторингових, лізингових та операцій з цінними паперами й іноземною валютою.
У галузях страхування – проводить усі види страхової діяльності, виконує роботу з укладення і обслуговування страхових договорів, здійснює облік, аналіз показників діяльності страхової компанії і виконання нею умов забезпечення платоспроможності, розробляє довгострокові і короткострокові фінансові плани, формує фінансові стратегії залежно від фінансового стану страховика, виконує операції з перестрахування, контролює достатність страхових тарифів та розробляє пропозиції щодо їх зміни.
Основні місця роботи, де можна працювати після закінчення навчання:
- Фінансові відділи органів управління;
- Державні органи планування і місцевого самоврядування;
- Банківські установи;
- Державне казначейство;
- Страхові компанії; Митна служба;
- Податкова інспекція;
- Консалтингові компанії;
- Органи з планування та координації кадрової політики;
- Торгівельно-посередницькі фірми;
- Економічні підрозділи державних та галузевих виробничих підприємств;
- Наукові і проектні установи.
Спеціальність «Право»
Діяльність фахівця з права пов’язана з вчиненням юридично значущих дій, аналітичною і практичною роботою в області застосування права. Студенти отримують глибокі знання системи права, вміння користуватися юридичними засобами, відповідний рівень професійної культури. Юрист — це одна з найбільш необхідних і високооплачуваних професій в цивілізованому суспільстві. Головне завдання спеціалізації «Правознавство» полягає в підготовці юридичних кадрів. Студенти отримують знання про систему права і законодавства, механізми правового регулювання в різних галузях права. Наші випускники працюють в органах державної виконавчої влади; в органах місцевого самоврядування; в судах загальної юрисдикції і спеціалізованих судах; в органах Міністерства юстиції України; в системі нотаріату; в адвокатурі; в юридичних службах підприємств усіх форм власності. Займають посади виконавців, консультантів, арбітрів, нотаріусів, адвокатів, помічників судді, секретарів суду та інші.
За більш детальною інформацією
просимо звертатись за тел. (050) 146-57-07