«Студенти та молодь – науці ІІІ тисячоліття»

Scientia difficilis sed fructuosa

(Наука важка, але плідна)

20-21 жовтня 2015 року на базі ПВНЗ «Донецький університет економіки та права» проведена ІІ Міжнародна студентська науково-практична конференція «Студенти та молодь – науці ІІІ тисячоліття».

Мета зазначеного заходу – залучення студентської молоді до наукової творчості, обмін результатами досліджень, обговорення можливостей та перспектив наукового поступу в ІІІ тисячолітті.


214У роботі конференції взяли участь студенти з України, Польщі, Німеччини, Таджикистану, Казахстану, Малайзії. Були представлені 210 тез доповідей і 23 навчальні заклади, зокрема:
UNIWERSYTET MARII CURIE-SK?ODOWSKIEJ (LUBLINIE, Poland)Університет ім. Марії Кюрі-Склодовської (Польща), University Vistula (Warsaw, Poland) – Університет Вістула (Варшава, Польща), FREIE UNIVERSIT?T (BERLIN, Germany) – Вільний університет (Берлін, Німеччина), EUROPA-UNIVERSIT?T VIADRINA – Європейський університет Віардіна (Франкфурт, Німеччина), OPEN UNIVERSITY OF MALAYSIA, KUALA LUMPUR – Відкритий університет Малайзії, Куала-Лумпур, Российско-Таджикский (славянский) университет, Українська інженерно-педагогічна академія, Горлівський інститут іноземних мов Донбаського державного педагогічного університету, Казахский университет экономики, финансов и международной торговли. За традицією, учасниками конференції стали не тільки студенти університетів, інститутів, академій, коледжів, технікумів та училищ, а й учні шкіл, гімназій і ліцеїв.

9Відкрила конференцію проректор із навчально-виховної роботи ПВНЗ «Донецький університет економіки та права» к.філол.н., доцент Н.О. Весела. Із вступним словом виступили ректор ПВНЗ «Донецький університет економіки та права» к.е.н., професор С.Я. Берсуцька, д.ф.н., професор Університету ім. Марії Кюрі-Склодовської Л.Д. Фроляк.

Усі присутні були вражені оригінальним та щирим вітанням чотирма мовами (українською, російською, польською, англійською) від студентів ПВНЗ «Донецький університет економіки та права».

З відкриттям конференції привітала її учасників та колектив ПВНЗ «Донецький університет економіки та права» заступник міського голови з питань гуманітарної і соціальної сфер Т.А. Куліш.

Розпочала роботу пленарного засідання студентка 4 курсу ПВНЗ «Донецький університет економіки та права» Світлана Павлинська виступом «Фактори розвитку науки в контексті глобалізації». За допомогою програми «Skype» своє дослідження «Термінографічні принципи укладання польсько-українського словника математичних термінів» представила студентка Університету ім. Марії Кюрі-Склодовської Ганна Кучеревич. Завершив пленарне засідання виступ студента ПВНЗ «Донецький університет економіки та права» Кирила Седельникова «Іnfluence of addictions on modern youths intellectual potential». Доповідачі одержали дипломи та цінні подарунки від міського голови О.О. Реви, який, як почесний голова, очолив оргкомітет конференції.

36Обговорення доповідей, що відображували результати досліджень, технічні рішення й методологічні розробки, проводилося за такими напрямами: «Інноваційні підходи до розвитку економіки, менеджменту, юриспруденції: одержаний досвід і погляд у майбутнє», «Суспільно-гуманітарні науки: проблеми та перспективи в контексті глобалізації», «Сучасні тенденції розвитку природничих і технічних наук», «Теоретико-прикладні аспекти математики та інформатики». Безпосередню участь у роботі секцій взяли 110 доповідачів. Студенти інших країн взяли дистанційну участь у роботі секцій за допомогою програми «Skype».

4Завершила Свято науки й творчості церемонія нагородження. Переможці за здобуття І-ІІІ місць одержали дипломи та цінні подарунки від ректора ПВНЗ «Донецький університет економіки та права» к.е.н., професора С.Я. Берсуцької, усі учасники були відзначені грамотами за перемогу в певній номінації: «Актуальність дослідження в контексті глобальних проблем сучасності», «Упевненість та кмітливість», «Практичне значення наукової розвідки», «Лаконічність та інформативна насиченість виступу», 7«Креативний підхід», «Сміливість та ґрунтовність розробки», «Творчий підхід до розв’язання порушеної проблеми», «Високий рівень володіння іноземною мовою», «Ораторське мистецтво», «Інформативність презентації», «Найкраще дослідження в галузі історії України», «Пропаганда історичних та культурних цінностей», «Наукове обґрунтування напрямів розв’язання енергетичних проблем людства», «Актуальність дослідження в контексті глобальних проблем сучасності» тощо.

Від ТОВ «Ремондіс-Артемівськ» (генеральний директор – Р.Ю. Кравченко) колектив ПВНЗ «Донецький університет економіки та права» одержав сертифікат на придбання мікрофону. Директор благодійного фонду «Дар» (засновник – Дмитро Рева) Л.О. Газіна зробила подарунок для студентів ПВНЗ «Донецький університет економіки та права» – ноутбук.

6

  

Із привітним словом на підсумковому пленарному засіданні виступила перший проректор із навчальної роботи ПВНЗ «Донецький університет економіки та права» к.е.н., професор Т.С. Жорняк.

Усі присутні підкреслили, що робота у форматі очної конференції сприяє популяризації наукових знань та пропаганді досвіду молодіжної науково-дослідної роботи.