26-27 жовтня відбулася VІІ науково — практична онлайн-конференція «Регіоналістика в цивілізаційному вимірі: напрями та перспективи поступу», співорганізаторами якої виступили – Інститут історії України НАНУ, Національна спілка краєзнавців, Донецький національний університет імені Василя Стуса, Бахмутський краєзнавчий музей, Горлівський інститут іноземних мов Донбаського державного педагогічного університету.

Підготовка конференції відбувалася на платформі відкритого рецензування Peers. International, яка розроблена та підтримується в межах проєкту «Відкриті практики, прозорість та доброчесність для сучасної вищої школи». Учасники отримали вітання із США від відомого дослідника Куромія Ґіроакі, із Софії  — доктора історичних наук, академіка Болгарської академії наук Михайла Станчева.

У конференції взяв активну участь викладач історії України та всесвітньої історії ПВНЗ «ДонУЕП» Романенко Олег Володимирович.

Учасники мали можливість обговорити актуальні проблеми української регіоналистики, обмінятися думками щодо умов та перспектив розвитку історичної науки, освіти і суспільства. На пленарних та секційних засіданнях учасники обговорили важливі питання про роль регіоналістики в умовах повномасштабної війни та гібридних загроз, стратегічні пріоритети історичної регіоналістики Донеччини, визначили особливості регіонального виміру сучасного глобального світу.